آموزش سینما با استاد مسعود فراستی در یه حبه نقد - قسمت چهارم (دختران، کامل) - شبکه‌ما

آمورش سینما : برنامه یه حبه نقد قسمت  چهارم ( دختران )  با استاد مسعود فراستی  استاد : مسعود فراستی                      ...

آموزش سینما با استاد مسعود فراستی در یه حبه نقد - قسمت چهارم (دختران، کامل)

توضیحات:

آمورش سینما : برنامه یه حبه نقد قسمت  چهارم ( دختران )  با استاد مسعود فراستی 

استاد : مسعود فراستی                           پخش از : شبکه امیدصدا و سیمای ایران

عنوان آموزش های این قسمت :  درباره قلمرو حس در سینما - تضاد فلسفه با سینما - چگونگی تربیت حس  - موسیقی  و ....

مسعود فراستی : در سینما ما با دل طرف هستیم. سینما قلمرو حس است و باید با دل به سراغ آن رفت. سر بعد از دل در سینما به کار می افتد. سینما جای فلسفه نیست. ما در فلسفه اساسا با سر کار داریم و در هنر از طریق دل به پیرامون خود نگاه می کنیم ... 

با هنر به خصوص سینما ما باید حسمان را تربیت کنیم - حسمان را تیز کنیم/ وقتی جسمان تیز شود، دیگر فریب هر اثر مبتذلی را نمی خوریم/ حس بی تربیت تشخیص نمیدهد و فیلمهای مبتذل مثلا کمدی را جلویش بگذاری میخندد و تحسین میکند. 

پس ما از اول باید پایه را درست کنیم . حسمان را با آثل خوب تربیت کنیم . عکس خوب ببینیم، کادر بفهمیم و عادت به دیدن کنیم. گوش ما با موسیقی های امروز که 90 درصد ابتذال محض اند فاسد شده است. شنیدن و دیدن ما توسط ابتذال حاکم فاسد و خراب شده است. باید از شر اینها خلاص شد. موسیقی خوب بشنویم و فیلم خوب ببینیم. باید روزه بگیریم و از ابتذال دوری کنیم.  

در ادامه پریش و پاسخ بین دانش آموزان با استاد فراستی را ببینید و همینطور صحبت های پایانی  در نتیجه گیری مبحث این جلسه را از دست ندهید و ببینید. 

ویدیوهای مرتبط در این رابطه : 

1-  قسمت اول (پسران)

2-  قسمت دوم (پسران)

3-  قسمت سوم  (پسران)

 این برنامه  از شبکه‌ی تازه تأسیس امید (شبکه‌ی اختصاصی نوجوانان) پخش می‌شود. "یه حبّه نقد" برنامه‌ای حدوداً یک ساعته است که مدت کوتاهی از آن (حدود 10 دقیقه) به بخشی تحت عنوان "کلاس نقد" اختصاص دارد. در این کلاس افراد مختلفی به تدریس نقد برای نوجوانان می‌پردازند که نخستین معلم- و فعلاً تنها معلم- نقد در این بخش، مسعود فراستی است. فعلاً کلاس‌های پسرانه در روزهای جمعه، ساعت 17:00 به روی آنتن می‌رود و تا چندی بعد کلاس‌های دخترانه نیز در روزهای شنبه، همان ساعت، پخش خواهد شد.

درباره این مجموعه: برنامه " یه جبه نقد"  از شبکه‌ی تازه تأسیس امید (شبکه‌ی نوجوانان) پخش می‌شود. "یه حبّه نقد" برنامه‌ای حدوداً یک ساعته است که مدت کوتاهی از آن (حدود 10 دقیقه) به بخشی تحت عنوان "کلاس نقد" اختصاص دارد.

 در این کلاس افراد مختلفی به تدریس نقد برای نوجوانان می‌پردازند که نخستین معلم (فعلاً) تنها  مسعود فراستی است.

کلاس‌های پسرانه در روزهای جمعه، ساعت 17:00 به روی آنتن می‌رود و کلاس‌های دخترانه در حال حاضر ساعت پخش مشخصی ندارد،