آموزش خورش قیمه بامیه - شبکه‌ما

خورش قیمه بامیه مواد لازم برای ۴ تا ۶ نفر: گوشت خورشی نیم کیلو بامیه ریز ۲۵۰ گرم لپه خام ۶ قاشق غذاخوری پیاز داغ نگینی ریز ۴ قاشق غذاخوری روغن...

آموزش خورش قیمه بامیه

توضیحات:

خورش قیمه بامیه
مواد لازم برای ۴ تا ۶ نفر:

گوشت خورشی نیم کیلو
بامیه ریز ۲۵۰ گرم
لپه خام ۶ قاشق غذاخوری
پیاز داغ نگینی ریز ۴ قاشق غذاخوری
روغن ۵ قاشق سوپخوری
نمک،فلفل،زردچوبه،پاپریکا،دارچین به میزان لازم
رب گوجه فرنگی ۲ قاشق غذاخوری سر پر
آب لیمو ترش تازه به میزان لازم
زعفران دمکرده غلیظ ۱قاشق 
طرز تهیه:
گوشت خورشی را به اندازه های کوچک برش بزنید و در قابلمه ای بریزید روی گوشت را با آب بپوشاید قابلمه را روی حرارت بگذارید تا آب به جوش آید ، گوشت را آبکش کنید و کف ایجاد شده را بشویید، در قابلمه دیگری ۳ قاشق روغن بریزید گرم که شد گوشت آبکش شده را اضافه کرده و تفت دهید،پیاز داغ را اضافه کنید و مقداری زردچوبه ،فلفل سیاه، دارچین و پاپریکا به گوشت بزنید و تفت دهید سپس ۵ لیوان آب (ترجیحا جوشیده) اضافه کرده و اجازه دهید خورش بجوشد 
حرارت را ملایم کنید و اجازه دهید گوشت بپزد، لپه را پاک کرده ،بشویید و جداگانه با آب و کمی نمک و روغن بپزید(روغن از کف کردن و سر رفتن لپه جلوگیری میکند) بعد از پخت لپه را آبکش کنید.
بامیه را در ۲ قاشق روغن حدود ده دقیقه تفت دهید . گوشت که پخت رب گوجه فرنگی، نمک ، زعفران، بامیه تفت داده شده ولپه پخته را اضافه کنید و اجازه دهید خورش به جوش آید سپس حرارت را ملایم کنید تا به آرامی پخته و جا بیافتد ده دقیقه آخر پخت آب لیمو ترش را هم اضافه کنید. خورش که جا افتاد در ظرف کشیده و همراه پلو سرو کنید .
پیشنهاد: من برای ته دیگ از پیاز حلقه شده استفاده کردم که ته دیگ خیلی لذیذ و خوشمزه ای میشه، در صورت دلخواه میتونید چند حبه سیر درسته هم در خورش بیاندازید و بعد از پخت از خورش خارج کنید. برای عطر و طعم خورش میتونید مثل خورش قیمه چند عدد لیمو عمانی در خورش بیاندازید.

نکته: جوشاندن کوتاه گوشت در خورشهای قرمز مثل قیمه و خورش خلال کرمانشاهی باعث میشه آب خورش شفاف و خوشرنگ بشه، همینطور اضافه کردن آب جوشیده ، ولی الزامی نیست.
من از زودپز برای پخت گوشت استفاده کردم و حدود ۴۵ دقیقه گوشت رو پختم بعد از اینکه در زودپز رو باز کردم بقیه مواد رو اضافه کردم زیر قابلمه حتما شعله پخش کن استفاده میکنم تا با حرارت ملایم و مدت طولانی خورش پخته و جا بیافته(فقط زودپز رو بدون شعله پخش کن رو حرارت میزارم)
میزان اندازه گیری مواد برای خورش: گوشت خورشی برای هر نفر ۸۰ تا ۱۰۰ گرم/لپه برای هر نفر ۱ قاشق غذاخوری