آموزش ویدئویی طرز تهیه خمیر نون خرسی - شبکه‌ما

آموزش ویدئویی طرز تهیه خمیر نون خرسی  مواد لازم آرد ۲۶۰ گرم شکر ۴۰ گرم نمک ۳گرم پودر کاکائو یک قاشق غذاخوری شیر تغلیظ شده ۲۰ گرم (دستور تهیه شیر تغلیظ...

آموزش ویدئویی طرز تهیه خمیر نون خرسی

توضیحات:

آموزش ویدئویی طرز تهیه خمیر نون خرسی 
مواد لازم
آرد ۲۶۰ گرم
شکر ۴۰ گرم
نمک ۳گرم
پودر کاکائو یک قاشق غذاخوری
شیر تغلیظ شده ۲۰ گرم (دستور تهیه شیر تغلیظ شده در انتهای این دستور) 
کره ۳۰ گرم
خمیر مایه ۳ گرم
شیر ۱۸۰ سی سی با دمای تقریبا ۴۰ درجه
شکلات سیاه و سفید آب شده
مواد رو به این ترتیب اضافه کنید:
آرد ،شکر،پودر کاکائو و نمک رو باهم الک کنید.بعد خمیر مایه و بعد شیر رو اضافه کنید و با دست مخلوط کنید.وقتی خوب مخلوط شد ،شیر تغلیظ شده و کره رو اضافه کنید و باز ورز بدید.و قتی خمیرتون شکل گرفت روی تخته بزارید و با انداختن وزنتون روی خمیر، به مدت پنج دقیقه خوب ورز بدید.
بعد روش پلاستیک بکشید و ۵۰ دقیقه استراحت بدید.بعد پنجاه دقیقه انگشتتون رو داخل خمیر فرو ببرید،اگه جاش پر شد و مثل اولش شد یعنی خمیر آماده است.
یکم بین دو دست فشارش بدید تا هواش خارج بشه ،بعد دوباره گردش کنید.
خمیر رو به ۵ قسمت مساوی تقسیم کنید.
یکی از قسمتها برای قسمت گوشها استفاده میشه. هر کدوم از چهار قسمت باقیمونده رو به چهار قسمت تقسیم کنید یعنی در آخر ۱۶ تکه داریم.
این تکه ها رو با دست سریع گرد کنید بعد اونها داخل سینی قرار بدید و روشون یه پارچه ی خیس که آبشو کاملا چلوندید قرار بدید تا ۱۰ دقیقه استراحت کنن.
بعد از ۱۰ دقیقه دوباره بادست فشارشون بدید تا هواش خارج شه و دوباره گرد کنید و زیر همون پارچه قرار بدید و ۴۰ دقیقه ی دیگه استراحت بدید.
تکه ای که برای گوشها کنار گذاشتید به ۳۲ قسمت تقسیم و گرد کنید.۱۶ قسمت قبلی رو داخل سینی فر کاملا کنار هم قرار بدید و بعد به کمک خلال دندون گوشها رو روشون بچسبونید.
بعد از ۴۰ دقیقه استراحت سینی رو داخل فر قرار بدید و با دمای ۱۹۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۵. الی ۱۸ دقیقه بپزید.
بعد از اینکه از فر در آوردید با شکلات آب شده چشم و پوزه هارو بکشید.

مواد لازم برای شیر تغلیظ شده 
1 و نیم فنجان شیر
2/3 فنجان شکر
3 قاشق کره
1 قاشق چایخوری وانیل
شکر و شیر را با هم مخلوط و روی حرارت کم قرار می دهیم تا کم کم بجوشد و غلیظ شود . در انتها وانیل و کره را اضافه می کنیم و دوباره هم می زنیم و از روی حرارت برداشته و می گذاریم خنک شود