آموزش پخت و طبخ غذای اشکنه یا قلیه تخم مرغ - شبکه‌ما

امروز قراره با یک اموزش دیگه حیرت زده تون کنیم و اون آموزش طبخ اشکنه یا قلیه تخم مرغ رو خدمتون معرفی کنیم  مواد لازم برام برای پخت...

آموزش پخت و طبخ غذای اشکنه یا قلیه تخم مرغ

دسته بندی ها:
توضیحات:

امروز قراره با یک اموزش دیگه حیرت زده تون کنیم و اون آموزش طبخ اشکنه یا قلیه تخم مرغ رو خدمتون معرفی کنیم 

مواد لازم برام برای پخت غذای اشکنه یا قلیه تخم مرغ به شرح زیر است :

مواد لازم

گشنیز خرد شده : نوعی سبزیست که طعم بسیار خوبی دارد و برای طعم دهی در غذا استفاده میشود توجه کنید که گشنیز رو حتما خرد کنید اما مواظب دستانتان باشید:)

شنبلیله خشک :  شنبلیله هم نوعی سبزیست که خواص بسیار حیرت انگیزی دارد یکی از ان ها کاهنده قند خون میباشد پس ماده غذایی بسیاری مفیدی برای افراد دیابتیست!

آرد : ارد ماده کمکی برای تهیه انواع مواد غذایی مانند نان است آرد را هم میتوانید از نانوایی ها و هم به صورت بسته بندی شده از سوپرمارکت ها تهیه کنید.

تخم مرغ : تخم مرغ که ماده غذای اصلیه قلیه تخم مرغ یا اشکنه محسوب میشود .

تمر هندی : نام تمر هندی برگرفته از نام تمبر به معنای خرمای خشك است؛ میوه نرسیده این گیاه به رنگ سبز است و وقتی كاملا رسید به رنگ قهوه‌ای یا قهوه‌ای متمایل به قرمز خواهد شد.

نمک : نمک یکی از مواد غذایی ضروری برای بدن است و به عملکرد صحیح بدن و مغز کمک می کند، البته باید بسیار مراقب بود که مصرف زیادنمک می‌تواند خطرات بی‌شماری برای انسان دربرداشته باشد.

فلفل : تمام انواع فلفل از گروه سبزیجات هستند و این دسته از سبزی ها از فلفل سبز دلمه ای گرفته تا فلفل تند قرمز همگی در یک گروه غذایی جای می گیرند

ادویه

زردچوبه : زَردچوبه یا زَرچوبه نوعی گیاه و ادویهای است که از آن گیاه تهیه می‌شود و دارای خواص درمانی و خوراکی بسیاری است .

پودر لیمو عمانی : لیموعمانی گونه دیگری از لیموترش است. لیموعمانی تازه، رنگ خردلی دارد  و خیلی ترش است به طوری که تازه‌اش را نمی‌توانید به تنهایی مصرف کنید البته در اینجا ما به شکل پودر شده لیمو عمانی نیاز داریم !

سیر رنده شده : سیر رنده شده همان سیر خام است که به شکل رنده رنده تبدیل شده تا مزه سیر در زیر دندان حس نشود و تجربه ناخوشایندی رو برای صاحب غذا ایجاد نکند.

پیاز سرخ شده : نوعی خوراکی برای طعم دهندگی به غذا توجه داشته باشید که باید پیاز را ابتدا سرخ کرده و بعد در غذا استفاده کنید

روغن : ماده اصلی برای طبخ انواع غذا به عبارتی اچار دست اشپز ها محسوب میشود

آب : همان اب خوراکی و طبیعی است .