مکان های دیدنی استانبول - شبکه‌ما

مکان های دیدنی استانبول بسیار زیادند اما شاید جذاب ترینشان بازار بزرگ تاریخی آن باشد.

مکان های دیدنی استانبول

دسته بندی ها:
توضیحات:

مکان های دیدنی استانبول بسیار زیادند اما شاید جذاب ترینشان بازار بزرگ تاریخی آن باشد. بازار کاپالی چارشی (در زبان ترکی به نام بازار سرپوشیده) نام بازاری در شهر استانبول میباشد که بخاطر قدمت و تاریخی بودنش تبدیل به یکی از بهترین و جذاب ترین مکان های دیدنی استانبول در ترکیه شده است و بازدید کنندگان بی شماری از سرتاسر دنیا به این مکان می -آیند.

این بازار به عنوان یکی از مرکز خریدهای سرپوشیده  شناخته شده در یک مایلی غرب سلطان احمد است و محصولاتی نظیر قالیچه وقالی و پوشاک و کارهای دستی و هنری دارد،رستوران ها،کافه ها و مساجد زیادی در این بازار دیده می شود. این میزان تنوع باعث می شود بازار سرآمد مکان های دیدنی استانبول باشد. 
بازار سنتی آن دومین و قدیمی ترین مرکز خرید است که تماما سرپوشیده و از لحاظ معماری در نوع خود بی نظیر است.این بازار به مانند حلزونی بزرگ است که حدود ۵۸ خیابان و بیش از ۶۰۰۰ مغازه دارد. کاپالی چارشی متعلق به قرن پانزده بوده و دور آن را با دیوار پوشانده   و سقف آن نیز با تعدادی گنبد پوشیده شده.کاپالی چارشی (بازار بزرگ) از اواسط قرن پنجم میلادی و در زمان محمد فاتح ساخته شد و بازاری که بصورت انباری کوچکی بود،به بازاری بزرک و تجاری تبدیل شد. یکی از بهترین مکان های دیدنی استانبول را از دست ندهید.

ویدئوهای مرتبط:

هتل های استانبول

دیدنی های استانبول

جاهای دیدنی استانبول

دیدنیهای استانبول

مکان های دیدنی استانبول

استانبول ترکیه