باقلوا ترکی - شبکه‌ما

اموزش پخت باقلوا ترکی : در این ویدئو اموزشی قصد داریم تا با هم طرز تهیه باقلوا ترکی را اموزش ببینیم.

باقلوا ترکی

دسته بندی ها:
توضیحات:

اموزش پخت باقلوا ترکی :

در این ویدئو اموزشی قصد داریم تا با هم طرز تهیه باقلوا ترکی را اموزش ببینیم.

مواد لازم :

مغز پسته 250 گرم ، هل اسیاب شده دو قاشق پای خوری ، کره 250 گرم ، خمیر اماده ، شکر 500 گرم ، 250 میلی لیتر اب ، یک استکان متوسط گلاب

 

ابتدا پسته های مان را داخل اسیاب می ریزیم تا خرد و نرم شوند ( البته می توانید از مغز بادام و مغز گردو هم استفاده کنید ولی کیفیت باقلوا با مغز پسته بهتر می شود ) سپس مغز پسته ها را داخل یک ظرف ریخته و دو قاشق هل را هم به ان می افزاییم و هم می زنیم و بعد انها را کنار می گذاریم. بعد کره ها را کمی اب می کنیم و ته قالب مان را کاملا پرب می کنیم.( شما می توانید از هر نوع قالبی که دوست دارید ، مستطیل ، دایره و ... استفاده کنید ) سپس از خمیر که متوانید ان را اماده کنید ویا اماده شده ان را بخرید ، استفاده کنید. وما یک لایه خمیر نازک را ته قالبمان که کاملا چرب شده است پهن می کنیم و روی ان را دوباره با کره اب شده کاملا چرب می کنیم. این کار را 15 مرتبه تکرار می کنیم و هر دفعه مراحل بالا را تکرار می کنیم . سپس مغز پسته و هل را روی خمیر مان می ریزیم و کاملا روی ان پهن می کنیم تا همه جای خمیرمان را در بر گیرد. بعد دوباره یک لایه خمیر روی ان می گذاریم و با کره روی ان را چرب می کنیم و 15 با دیگر هم تکرار می کنیم. در اخر قبل از گذاشتن داخل فر باقلوا ها را به اندازه دلخواه برش می زنیم. باقلوا باید حدود 35 تا 40 دقیقه داخل فر باشد تا روی ان کاملا برشته و حنایی رنگ شود.

برای تهیه شربت مان شکر ، اب و گلاب را داخل ظرفی ریخته و ان را روی حرارت گذاشته تا بجوش اید. سپس شربت را داغ داغ روی باقلوا ها که از داخل فر برداشته ایم، می ریزیم. سپس می گذاریم مقداری سرد شود.

باقلوای ما اماده است و می توانید ان را در ظرفی ریخته و میل کنید.

 

باقلوا