آموزش اشپزی :پیتزا ساده - شبکه‌ما

اموزش پخت پیتزا : در این ویدئو اموزشی قصد داریم تا باهم یک پیتزا ساده وبدون گوشت درست کنیم.

آموزش اشپزی :پیتزا ساده

دسته بندی ها:
توضیحات:

اموزش پخت پیتزا :

در این ویدئو اموزشی قصد داریم تا باهم یک پیتزا ساده وبدون گوشت درست کنیم.

مواد لازم :

ارد معمولی 725 گرم ، ارد سمولینا 75 گرم ، نمک یک قاشق غذا خوری ، شکر یک قاشق غذا خوری ، خمیر مایع 10 گرم ، روغن زیتون یک قاشق غذا خوری ، اب ولرم 520 میلی لیتر ، گوجه فرنگی 4 عدد ، گوجه خشک شده به مقدار لازم ، فلفل سیاه و فلفل دلمه ای به مقدار لازم ، اویشن به مقدار لازم ، پنیر پیتزا ، پنیر موزارلا ، سبزیجات( به دلخواه برای تزیین روی پیتزا)

طرز تهیه :

ابتدا خمیر مایع را در یک کاسه ریخته و سپس شکر و اب را هم اضافه می کنیم و بعد ان را برای مدت 5 دقیقه می گذاریم تا به حالت کف الودگی برسد.در مرحله بعد ارد معمولی مان را الک می کنیم و همچنین ارد سمولینا. نمک را به ارد مان اضافه کرده و با هم مخلوط می کنیم. سپس مواد قبلی مان را که در کاسه ریخته بودیم را هم به ارد می افزاییم.روغن زیتون را هم به مواد اضافه کرده و به مدت 8 دقیقه باید خوب ورز بخورد و بعد برای مدت یک ساعت ان را کنار می گذاریم.

بعد از یک ساعت که خمیر مان ورز امده بود ، ان را درون غالب فر مان پهن می کنیم.

در مرحله بعد برای تهیه سس مان گوجه فرنگی ها را ریز کرده و سپس به ان گوجه خشک شده و فلفل را اضافه کرده و اسیاب می کنیم. وبعد به ان ها اضافه کرده. سپس سس را روی خمیرمان ریخته و ان را کامل روی خمیر مان پهن می کنیم  ، بعد فلفل دلمه ای ها را خرد کرده و به همراه اویشن روی سس می ریزیم. بعد روی نصف پیتزا خمیر پیتزا ریخته و نصف دیگر را پنیر موزارلا. در اخر پیتزا را یرای مدت 25 دقیقه داخل فر با دمای 225 درجه سانتی گراد قرار می دهیم.

پیتزای ما اماده است و می توانید ان را برش داده و سرو نمایید.


پیتزا