تارت سویسی با بادمجان - شبکه‌ما

اموزش پخت تارت سویسی با بادمجان : در این ویدئو با هم اموزش پخت یک تارت جدید و خوشمزه با بادمجان را یاد می گیریم.

تارت سویسی با بادمجان

دسته بندی ها:
توضیحات:

اموزش پخت تارت سویسی با بادمجان :

در این ویدئو با هم اموزش پخت یک تارت جدید و خوشمزه با بادمجان را یاد می گیریم.

مواد لازم :

ارد 500 گرم ، کره 200 گرم ، نمک به مقدار لازم ، تخم مرغ 2 عدد ، اب سرد 160 میلی لیتر ؛ بادمجان 2 عدد ، کدو یک عدد ، روغن زیتون ، پیاز یک عدد ، گوجه فرنگی 2 عدد ، رز ماری ،پنیر (به دلخواه)

 

ابتدا ارد را روی میز ریخته و وسط ان را خالی کرده و کره را که از قبل بیرون یخچال گذاشته ایم تا کمی اب شود را وسط خمیر مان می ریزیم ، سر قاشق چای خوری نمک و تخم مرغ مان را هم به ان اضافه می کنیم. بعد ابتدا تخم مرغ و کره را با هم مخلوط کرده وکم کم اب به انها افزوده و ارد را از کناره ها روی مواد می ریزیم. مواد مان را کاملا با هم مخلوط می کنیم و در اخر کمی ورز می دهیم و برای نیم ساعت داخل یخچال می گذاریم.

در مرحله بعد بادمجان و کدو را بصورت حلقه ای برش می دهیم و کمی نمک به انها می زنیم. بعد ان ها را داخل تابه ریخته و کمی سرخ می نماییم.(بادم جان و کدو را نیازی نیست که پوست کنیم)

در مرحله بعد ته و جداره های یک غالب را با کره چرب کرده و خمیرمان را داخل غالب پهن می کنیم و رروی خمیر مان را با چنگال سوراخ های ریزی ایجاد می کنیم. بعد در ظرفی دیگر پیاز و گوجه را ریز می کنیم و با هم تف می دهیم و کمی رز ماری و نمک و فلفل سیاه به انها می افزاییم و با هم مخلوط می کنیم و پنیر را هم که رنده کرده ایم به همراه یک تخم مرغ داخل مواد ریخته و هم می زنیم .در اخر مواد مان را روی خمیر بطور یکسان ریخته و بادمجان و کدو را هم روی ان ها می چینیم.

در نهایت مواد را برای 45 دقیقه داخل فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد می گذاریم.

تارت ما اماده است و می توانید ان را در ظرف سرو نمایید.

تارت