شیرینی جو پرک شده (Oatmeal Cookies) - شبکه‌ما

شیرینی جو پرک شده : در این ویدئو اموزشی قصد این را داریم تا با هم طرز تهیه یک شیرینی خوشمزه هلندی را یاد می گیریم.

شیرینی جو پرک شده (Oatmeal Cookies)

دسته بندی ها:
توضیحات:

شیرینی جو پرک شده :

در این ویدئو اموزشی قصد این را داریم تا با هم طرز تهیه یک شیرینی خوشمزه هلندی را یاد می گیریم.

مواد لازم :

١٠٠ گرم شکر سفید ، ١٠٠ گرم شکر قهوه ای تیره ، ١٢٠ گرم ارد سفید ، ١٣٠ گرم جو پرک شده ، ٦٠ گرم کره ، دو عدد تخم مرغ ، ٧٥ گرم گردو خرد شده ، ٤ گرم دارچین ، ٦ گرم نمک ، یک بسته وانیل ، ٤ گرم بکینگ پودر

طرز تهیه :

 در ابتدا کره و شکر سفید و قهوه ای را داخل هم زن برقی ریخته و به خوبی با هم مخلوط می نماییم، سپس دو عدد تخم مرغ و وانیل را افزوده و برای دو الی سه دقیقه می گزاریم مواد مان با هم مخلوط شوند.

در مرحله بعد به ترتیب ارد ، جو پرک شده ، دارچین ، بکینگ پودر  و در اخر نمک افزوده و دوباره با هم زن مواد مان را به خوبی مخلوط می کنیم. بعد از اینکه مواد به خوبی هم زده شد ، گردو های خرد شده مان را به ان می افزاییم و با دست هم می زنیم.

سپس ته سینی فری را که می خواهیم مواد را داخل ان قرار دهیم را با کره چرب می کنیم و روی ان کاغذ مخصوص کیک می گزاریم.( فر را از قبل روی ١٧٠ درجه سانتی گراد می گزاریم تا گرم شود)

در مرحله اخر با دو قاشق کوچک مواد مان به اندازه دلخواه روی سینی فر با فاصله های یکسان می چینیم(توجه داشته باشید که مواد مان را هم با دست خیس کمی پخش می کنیم)

در نهایت سینی مواد مان را داخل فر می گزاریم و دمای ان را روی ١٧٠ درجه سانتی گراد قرار می دهیم، شیرینی جو پرک ما باید برای مدت پانزده دقیقه داخل فر باشد.

شیرینی جو پرک شده ما اماده است و ان ها را در داخل ظرفی چیده و داخل یخچال می گزاریم وبعد از سرد شدن ان را سرو می نماییم.

شیرینی جو پرک