شیرینی بادامی هلندی (Dutch Macaroons) - شبکه‌ما

شیرینی بادامی هلندی : در این ویدئو با هم دستور پخت یک شیرینی خوشمزه که به راحتی هم درست می شود را اموزش می بینیم.

شیرینی بادامی هلندی (Dutch Macaroons)

دسته بندی ها:
توضیحات:

شیرینی بادامی هلندی :

در این ویدئو با هم دستور پخت یک شیرینی خوشمزه که به راحتی هم درست می شود را اموزش می بینیم.

مواد لازم برای شیرینی :

مغز بادام ٢٥٠ گرم ، شکر ٢٥٠ گرم ، سفیده تخم مرغ یک عدد ، زرده تخم مرغ ، خامه

 

مواد لازم برای تهیه خمیر شیرینی :

ارد ٥٠٠ گرم ، کره سرد ٢٧٠ گرم ، شکر کیک ١٦٠ گرم ، شکر قهوه ای تیره ٧٠ گرم ، بکینگ پودر دو قاشق چای خوری ، شیر ١٥ میلی لیتر ، ادویه مخصوص(شامل دارچین ، هل و زنجبیل و جوز هندی کوبیده ،پوست اسیاب شده پرتغال)، تخم مرغ یک عدد

 

طرز تهیه شیرینی بادامی :

در ابتدا مغز بادام ها را به همراه شکر داخل اسیاب ریخته تا به خوبی نرم شوند. سپس به ان ها سفیده تخم مرغ را هم افزوده و اسیاب می کنیم. بعد مواد مان را داخل ظرفی ریخته و داخل یخچال می گزاریم.

برای تهیه خمیر ارد را روی میز ریخته و وسط ان را خالی کرده و کره و شکر سفید و قهوه ای و بکینگ پودر و در نهایت شیر را وسط ارد می ریزیم و شروع می کنیم به هم زدن و از کناره ها ارد را روی ان می ریزیم،سپس ادویه مخصوص مان را هم اضافه می کنیم. و بعد از کمی هم زدن تخم مرغ را هم به خمیر می افزاییم.

بعد خمیر مان را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده ، سپس ته یک غالب را چرب کرده و خمیر را داخل غالب پهن می کنیم و موادی را که در یخچال گزاشته بودیم را بصورت یکسان روی خمیر پهن می کنیم،

در نهایت نصف خمیر دیگر را روی مواد می گزاریم.برای روی مواد هم زرده تخم مرغ و خامه را با هم هم می زنیم و روی سطح شیرینی می ریزیم. و روی ان ها را با مغز بادام تزئین می کنیم و در اخر خمیر را به اندازه دلخواه برش می دهیم.

در نهایت غالب را برای مدت ٤٥ دقیقه در دمای ١٧٥ درجه سانتی گراد داخل فر می گزاریم.

شیرینی بادامی هلندی ما اماده است و می توانید ان را در ظرف چیده و سرو نمایید.

شیرینی بادامی