طرز تهیه کباب ترش - شبکه‌ما

در این ویدیوی آموزشی قصد داریم طرز تهیه کباب ترش گیلانی را آموزش دهیم .

طرز تهیه کباب ترش

دسته بندی ها:
توضیحات:

در این ویدیوی آموزشی قصد داریم طرز تهیه کباب ترش گیلانی را آموزش دهیم . مواد لازم برای تهیه این غذا شامل گردوی چرخ شده 300 گرم . رب انار غلیظ 50 گرم . آب انار 2 قاشق سوپ خوری . پیاز رنده شده 1 عدد . روغن زیتون دوقاشق سوپ خوری . فلفل سیاه پودر شده به مقدار لازم . فیله گوساله به ابعاد 3در 4 سانتی متر برش خورده 800 گرم . نمک به میزان لازم می باشد .

کباب ترش

برای تهیه کباب ترش ابتدا گردو و رب انار و روغن و آب انار را با هم در ظرفی می ریزیم ادویه ها شامل نمک و فلفل را نیز به آن اضافه می کنیم و با همزن دستی یا قاشق خوب هم می زنیم که به خورد هم بروند همان طور که از اسم این غذا پیداست که کباب ترش می باشد بهتر است که رب انار ما نیز ترش باشد و از فیله گوسفند استفاده می کنیم و آن را مانند ویدیو به قطعات کوچکتر که تقریبا نازک و بلند هست تقسیم می کنیم به ابعادی حدود 3 در چهار سانتی متر.

در واقع راسته گوسفند بین ستون فقرات گوسفند است که باید پوسته نازک آن را بگیرید و این قطعه های گوشت را به موادی که قبلا درست کردیم اضاافه میکنیم و به آن فرصت می دهیم که مواد به خوردش برود و خوب مزه دار شود که این بسیار مهم است که حتما باید از گوشت گوسفند استفاده کنید تا خیلیمنرم و ترد شود و سپس می توانید آن ها را به سیخ بکشید و یا در ماهیتابه ای سرخ کنید که بهتر است برای دیدن باقی کباب ترش و دستورات مهم و نکات آن برای خوشمزه تر شدن حتما ویدیو را مشاهده کنید تا چیزی از قلم نیفتد و همانی شود که شما می خواهید