سخنان ترامپ با ترجمه فارسی بعد از انتخابات - شبکه‌ما

ترامپ  با بیشترین آرا، به عنوان رییس جمهور ایالات متحده آمریکا برگزیده شد.

سخنان ترامپ با ترجمه فارسی بعد از انتخابات

توضیحات:

ترامپ  با بیشترین آرا، به عنوان رییس جمهور ایالات متحده آمریکا برگزیده شد.

ترامپ

در هفته های آخر مانده به پایان انتخابات بیشتر نظرسنجی ها از پیشتازی هیلاری کلینتون ، نامزد حذب دمکرات حکایت می کردند اما در کمال ناباوری دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آینده آمریکا انتخاب شد.

پس از تایید شدن خبر پیروزی وی در رسانه های ارتباط جمعی ، اعتراضات گسترده مردمی در امریکا شکل گرفت.

 هیلاری کلینتون رقیب وی در انتخابات در تماسی که با  ترامپ  داشت ، این پیروزی را به وی تبریک گفت.

ترامپ  که خود از حزب جمهوری خواه است توانست در انتخاباتی طولانی و پایاپای رقیب خود ، هیلاری کلینتون  از حزب دموکرات را شکست دهد و به کاخ سفید راه یابد.

دونالد جان  ترامپ  کارآفرین، نویسنده، سیاستمدار و چهره تلویزیونی آمریکایی است که مقرر است بر اساس قانون اساسی آمریکا در ۲۰ ام ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی به عنوان چهل و پنجمینرئیس جمهور ایالات متحده به کاخ سفید راه پیدا کند.

ترامپ  در حال حاضر مسن ترین رییس جمهور آمریکا در بین رییس جمهوران قبلی ایالات متحده است و قبل از تصدی پست ریاست جمهوری ، هیج سابقه تصدی پست نظامی و یا سیاسی ندارد.

وی  در نیویورک متولد شده است و  تحصیلات عالیه خود را با مدرک کارشناسی اقتصاد از مدرسه یوارتون دانشگاه پنسیلوانیا گذرانده است.

ترامپ   از دوران دانشگاه وارد کسب و کار پدرش، فرد ترامپ  شده و  از سال ۱۹۷۱ میلادی کنترل این کسب و کار خانوادگی را با سمت رییس هیئت‌مدیره بدست گرفته است که اکنون این شرکت را بنام سازمان  ترامپ تغییر نام داده است.

ترامپ  در مدتی که به فعالیت های اقتصادی مشغول بوده است ، بناها و زیرساخت های زیادی را در شهر نیویورک بخصوص ناحیه منهتن این شهر ، ساخته است. از جمله این بناها میتوان به هتل ها ، زمین های گلف و محلهی ریورساید ساوت منهتن اشاره کرد.