آموزش ساخت اردک فرار از زندان - شبکه‌ما

ویدئوی دو دقیقه ای جذاب از هنر اریگامی یا تا کردن کاغذ( اردک فرار از زندان) در این ویدئو دقیقا طریقه ساخت اردک فرار از زندان...

آموزش ساخت اردک فرار از زندان

دسته بندی ها:
توضیحات:

ویدئوی دو دقیقه ای جذاب از هنر اریگامی یا تا کردن کاغذ( اردک فرار از زندان)

در این ویدئو دقیقا طریقه ساخت اردک فرار از زندان که شخصیت اول فیلم مایکل اسکوفیلد درست می کرد و برای پیام دادن از اون استفاده می کرد آموزش داده می شود . 

اردک فرار از زندان

ویدئو های زیادی در اینترنت وجود دارند که شبیه اردک فرار از زندان  را آموزش می دهند اما این آموزش دقیقا ساخت همان اردک فرار از زندان یا به انگلیسی prison breack  را آموزش می دهد که در سریال بود.

 

این اردک و کاردستی هایی نظیر آن  سرچشمه از فرهنگ و هنر کشور ژاپن دارد . در این کشور از زمان های قدیم هنری به وجود آمده به نام هنر اریگامی یا اوریگامی که ترجمه آن می شود هنر کاغذ و تا کردن آن.

این هنر یکی از کاردستی های مورد علاقه مردم ژاپن است و امروزه در سرتاسر جهان طرفداران بی شماری دارد.

هدف این هنر خلق کردن و به وجود آوردن طرح های جذاب و جالب با کاغذ به کمک تاهای هندسی و علم هندسه است. این هنر تمام روش های تا کردن کاغذ را دربر می گیرد حتی آن روش هایی که ژاپنی نیستند. با ترکیب مدل های تا کردن که در این هنر آموزش داده می شود می توان طرح های مختلف و متفاوتی به وجود آورد.

معمولا این طرح ها در ابتدا با کار کردن بر روی یک کاغذ مربعی شکل شروع می شود که می تواند رنگی یا سفید باشد و روش درست در این هنر به این صورت است که کاغذ بریده نشود و با تا زدن و خم کردن کار شروع شود و تا انتها این اصل رعایت شود.

 

کاربرد های دیگر اریگامی:

بجز در هنر ، اریگامی کاربرد های زیادی در علوم و صنایع دیگر دارد. به عنوان مثال در صنعت هوا و فضا و کیهان شناسی از به دلیل اینکه راکت ها توانایی پرتاب تلسکوپ های فضایی با سایز تلسکوپ های زمینی را به فضا ندارند ، با روش جدید Fold کردن یا تا کردن تلسکوپ های فضایی را به فضا پرتاپ می کنند.