نحوه درست کردن کابلر سیب - شبکه‌ما

تو این ویدیو میتونید نحوه تهیه کابلر سیب رو ببینید امروز کیک کابلر سیب درست میکنیم.برای شروع کره ی قهوه ای تون را درست کنید.

نحوه درست کردن کابلر سیب

دسته بندی ها:
توضیحات:

تو این ویدیو میتونید نحوه تهیه کابلر سیب رو ببینید

امروز کیک کابلر سیب درست میکنیم.برای شروع کره ی قهوه ای تون را درست کنید.چون دقیقا 8 دقیقه زمان میبره.چهار قاشق غذاخوری کره دارم که میخوام اون رو به کره ی قهوه ای تبدیل کنم . ان را اب کنید سپس روی حرارت متو سط یا متوسط رو به پایین بگذارید تا کره قهوه ای طلایی رنگ بشه.و سپس ان را خاموش کنید و کنار بگذارید و سیب هایتان را اماده کنید.1350 گرم سیب .ما اینجا از سیب سبز استفاده میکنیم از هر نوع سیبی میتونید استفاده کنید.هرسیب را تقریبا هشت قسمت کنید و ان ها را در کاسه بزرگی بریزید.و بعد یک قاشق غذاخوری اب لیمو اضافه کنید و حالا شکر ها رو با هم ترکیب کنید.نصن پیمانه شکر قهوه ای و یک سوم پیمانه شکر نصف قاشق چای خوری نمک و یک چهارم پیمانه ارد. ارد برای غلیظ کردن مواد هستش.میتونید اول این مواد رو با هم ترکیب کنید.همین طور یک عدد وانیل اضافه میکنیم.وانیل را به شکر اضافه کنید تا به صورت یک دست پخش بشه.فر را از قبل با حرارت 190 درجه سانتی گراد گرم کنید.چون سیب ها را نیم پز میکنیم قبل از اینکه بیسکوییت را روی ان بگذاریم.

خب شکر را به سیب ها اضافه کنید و همچنین کره ی قهوه ای را. و مواد رو با هم ترکیب کنید.سیب ها رو در قالب 33 در 22 سانتی متری بریزید  و روی ان را با کاغذ روغنی و فویل بپوشانید.برای 10 دقیقه در فر با حرارت 190 درجه سانتی گراد تا سیب ها نیم پز بشن.مواد رویی بیسکوییت را درست کنید.که 2 پیمانه ارد هست و به ان 2 قاشق چای خوری بکینگ پودر اضافه کنید.نصف قاشق چای خوری نمک یک چهارم پیمانه شکر.انها را هم بزنید .کره ی سرد را مکعبی خرد کنید تا بیسکوییت قلمبه قلمبه بشه.حالا مقداری خامه اضافه میکنیم یک پیمانه و 2 قاشق غذاخوری خامه....