دیرین دیرین - ماه - شبکه‌ما

دیرین ‌دیرین دیرین دیرین نام یک پویانمایی ایرانی در ژانر طنز است که با کارگردانی و تصویرگری علی درخشی تهیه شده‌است.

دیرین دیرین - ماه

دسته بندی ها:
توضیحات:

دیرین ‌دیرین

دیرین دیرین نام یک پویانمایی ایرانی در ژانر طنز است که با کارگردانی و تصویرگری علی درخشی تهیه شده‌است. این کارتون به مسائل اجتماعی، سیاسی و اقتصادی پرداخته و نیز می‌کوشد تا در جهت فرهنگ سازی در زمینه مصرف بهینه و سالم زیستن و . . . قدم بردارد.

کارگردان انیمیشن های دیرین دیرین از روند شکل‌گیری این مجموعه سخن گفت و بیان کرد که برای او غافلگیر کردن و خنداندن مردم مهم است.

علی درخشی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ایده اولیه ساخت انیمیشن های «دیرین دیرین» گفت: ایده اولیه این انیمیشن ها از محمد ابوالحسنی تهیه کننده این آثار بود به این ترتیب که هر روز بتوانیم یک انیمیشن برای مردم تولید کنیم.

وی ادامه داد: من برای این ایده فضاها و شخصیت های مختلفی را اتود زدم و هدفمان این بود که بتوانیم مسایل فرهنگی و شهرنشینی را در این انیمیشن ها به تصویر بکشیم.

درخشی با تاکید بر اینکه این انیمیشن ها تبلیغی نیستند، گفت: تبلیغ به نوعی آگهی های بازرگانی را تداعی می کند اما هدف ما فرهنگسازی است و البته نهادهای مرتبط با موضوعات مطرح شده را هم برای حمایت و اسپانسرینگ آثار خود جذب می کنیم. همچنین در نویسندگی کارها گاهی از سازمان ها و شرکت هایی مثل آب و فاضلاب، شرکت ملی گاز ایران و دیگر نهادها معضلات و مسایل را می پرسم و بعد انیمیشن خود را طراحی می کنم.

دلیل انتخاب عنوان دیرین دیرین

وی درباره عنوان این انیمیشن ها که با نام «دیرین دیرین» شناخته می شود، توضیح داد: من دو نگاه را در این عنوان در نظر داشتم اول اینکه معنایی تاریخی در نظرم بود و به دوران دیرین توجه داشتم و در داستان ها هم بخش هایی چون «انسان های اولیه»، «بی سر و سامانیان» و... طراحی شد و دوم دوست داشتم این عنوان همچون ریتم آهنگین و موزون باشد.

کارگردان مجموعه انیمیشن های «دیرین دیرین» درباره طراحی ساده این آثار گفت: همچنان که گفتم هدف ما این بود که بتوانیم در هر روز یک قسمت از انیمیشن ها را تولید و به پخش برسانیم و برای این منظور باید مسایل مالی را هم در نظر می گرفتیم تا مقرون به صرفه باشد. همچنین موضوع می بایست آنقدر جذاب باشد که همه طیف مخاطبان را در برگیرد.

تیم تولید:

مدیر پروژه: عبدالحسین ابوالحسنی

کارگردان: علی درخشی

تهیه کننده: محمد ابوالحسنی

نویسده: علی درخشی

مدیر تولید: مهدی درخشی

سرپرست گویندگان: محمدرضا علیمردانی

دستیار کارگردان و سوپروایزر انیمیت: سپهر سهرابی

انیماتورها: سپهر سهرابی، شراره عبدالهی، طناز لشگری، امین فرجادی، لیدا مومنی، اتنا فردوسی، سمیرا کشاورزی

استوری بورد: هادی رحیمی

فضاسازی و طراحی آبجکت: مرتضی نائیجی، میثم زیدی

موزیک و افکت: هوتن پورزکی

صدابردار: حامد حبیب زاده

سرپرست گروه بازی و برنامه نویسی: امید قطبی

مدیر پخش: زهرا ابوالحسنی

صداپیشگان:

محمدرضا علیمردانی گویندگی تمام قسمت‌های این انیمیشن را تا کنون بر عهده داشته است.

برچسب ها: