آموزش بافت عروسک آدم برفی با دو میل(قسمت چهارم) - شبکه‌ما

 دوستای عزیزم امروزهم با یه آموزش دیگه همراهتون هستم. این بار آموزش بافت عروسک با دو میل رو براتون در نظر گرفتم.

آموزش بافت عروسک آدم برفی با دو میل(قسمت چهارم)

دسته بندی ها:
توضیحات:

 دوستای عزیزم امروزهم با یه آموزش دیگه همراهتون هستم. این بار آموزش بافت عروسک با دو میل رو براتون در نظر گرفتم.این آموزش توسط سرکار خانم شیری انجام می شود. عروسک بافی هنری زیبا و لذت بخش است.

آموزش بافت عروسک آدم برفی با دو میل    

این آموزش بسیار ساده هست و از آموزش های ابتدایی بافتنی با دو میل مثل سر انداختن،بافت کشباف، ساده بافی و بافت ژوته استفاده شده است. شاید تنها مورد ناآشنا ژوته باشد که در اصطلاح همان دانه آزادی هست که ما روی میل می اندازیم ولی آن را نمی بافیم و یکی از راه های اضافه کردن دانه می باشد. برای عروسک بافی نیاز به رنگ های متنوعی داریم ولی جنس نخ ها بر اساس کاربردی که عروسک دارد انتخاب میشود. برای مثال اگر عروسک صرفا جنبه دکوری دارد از نخ های معمولی و مقاوم برای بافت می توان استفاده کرد اما اگر عروسک جنبه کاربردی برای کودک دارد بهتر است در انتخاب جنس نخ دقت بیشتری به خرج دهیم و از نخ هایی استفاده کنیم که در تماس با پوست کودک حساسیت و آلرژی ایجاد نمی کنند و در برابر شستشو های مکرر مقاوم هستند.

نکته مهم دیگر در بافت عروسک، سفت بافی هست .هرچه بافت کشیده شود عروسک فرم زیباتری به خود می گیرد و ایستایی بهتری دارد. داخل عروسک ها با الیاف نساجی پشم شیشه پر می شود که هم حالت خود را حفظ می کنند هم قابل شستشو هستند.

در شمارش دانه ها باید دقت کافی به خرج داد چون در رج های بعدی دانه ها دو یا سه برابر می شوند و یک دانه کم یا زیاد مصادف با چند دانه کم یا زیاد شدن است.

اصول بافت در عروسک بافی تقریبا در 80 درصد موارد یکسان است. پس اگر موارد پایه را به خوبی یاد بگیرید با کم و زیاد کردن دانه ها و کمی خلاقیت می توانید عروسک های زیبایی ببافید. این آموزش تقریبا آموزش کاملی هست و تمام موارد مثل کفش، کلاه و شال گردن آموزش داده می شود.

در این قسمت کلاه، انگشتان و آستین های عروسک آموزش داده می شود.آموزش

برای مشاهده قسمت های قبلی و بعدی بر روی قسمت مورد نظر کلیک کنید.

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت پنجم

قسمت ششم