اخرین اخبار فناوری : اختراع چسبی که همه چیز رو می چسبونه - شبکه‌ما

اخرین اخبار از دنیای فناوری از اختراع چسبی خبر  می دهد که قادر است هر سطحی را بچسباند.

اخرین اخبار فناوری : اختراع چسبی که همه چیز رو می چسبونه

دسته بندی ها:
توضیحات:

اخرین اخبار از دنیای فناوری از اختراع چسبی خبر  می دهد که قادر است هر سطحی را بچسباند.

اخرین اخبار ایران و جهان و علم و تکنولوژی را در کانال ما دنبال کنید .

در این ویدیو اخرین اخبار علمی را با شما به اشتراک می گزاریم که از تولید چسبی خبر می دهد که قادر است تمامی سطوح را بچسباند.

اخرین اخبار حاکی از ان است که اخیرا شرکتی نوپا موفق به تولید چسبی شده است که از نانومیله های فلزی ساخته شده و می توان با استفاده از ان هر نوع سطحی را چسباند . این چسب د ردمای اتاق و تنها با اعمال فشار بسیار اندک قادر است اجسام را به هم بجسباند .

به گزارش سرویس فناوری ایسنا ، این چسب می تواند همه چیز از پردازشگر کامپیوتر گرفته تا فیلامان لامپ های حبابی را بچسباند . نتیجه استفاده از این چسب یک اتصال رسانا است که دارای هدایت الکتریکی و گرمایی می باشد . این پروژه در حال طی مراحل ثبت پتنت است .

چسب های پلیمری در دما و فشار بالا نمی توانند کار کنند اما این چسب فلزی این امکان را دارد . چسب های استاندارد عموما رسانای گرمایی و حرارتی خوبی نیستند اما این چسب فلزی رسانا می باشد . علاوه بر ان ، چسب های رسانا در مقابل نشت هوا مقاوم نیستند اما این چسب فلزی مقاوم است .

لحیم کاری در واقع کاری شبیه به این کار انجام می دهد ولی نیاز به دمای بالایی دارد و روی زیر لایه اثر گذار است .این در حالی است که این چسب به سادگی در دمای محیط کار کرده و نیازی به دمای بالا ندارد و همچنین خطری نیز برای مصرف کنند ه ندارد .

این چسب دارای کاربردهای فراوانی می باشد به شکلی که در صنعت الکترونیک می توان ان را به جای گریس ها و لحیم کاری استفاده نمود . همچنین در پیل های خورشیدی و کامپیوتر ها می توان از این چسب استفاده نمود .

اخرین اخبا ردنیای فناوری را با ما دنبال کنید