دکلمه ای فوق العاده زیبا با صدای پرویز پرستویی - شبکه‌ما

  پرویز پرستویی یکی از هنرمندان پیشکسوت ایرانی است که از بچه تا بزرگ او را می شناسند و با فیلم های او خاطره دارند و...

دکلمه ای فوق العاده زیبا با صدای پرویز پرستویی

توضیحات:

 

پرویز پرستویی یکی از هنرمندان پیشکسوت ایرانی است که از بچه تا بزرگ او را می شناسند و با فیلم های او خاطره دارند و او را بسیار قابل می دانند.

پرویز پرستویی متولد دوم تیر 1334 می باشد و زاده روستای چارلی که یکی از روستاهای همدان است، می باشد. او موفق به دریافت لوح های تقدیر بسیار زیادی در بین هنرمندان و در صدا و سیما است . از جوایز او می توان به سیمرغ بلورین او در طی چهار بار نام برد که همین او را یک رکورد دار کرده است .

پرویز پرستویی متاهل است و دو فرزند به نام های بهروز و الناز دارد. همانطور که ذکر شد او همدانی است و اصلت ترک دارد . پدر پرویز پرستویی کشاورز بوده است و او در زمانی که سه ساله بوده به تهران مهاجرت کرده است.

او کودکی پولداری نداشته است و در خانه ای اجاره ای زندگی می کردند و پس از پس انداز پول هایش توانست با 11 هزار تومان پول خانه ای را در جنوب تهران بخرد . سپس پس از رفتن به نازی آباد توانست با توجه به علاقه ای که به بازیگری داشت، تئاتر را بیاموزد و سپس بعد از چند سالی تبدیل به یک بازیگر اسطوره شود.

او به عنوان منشی نیز مشغول به کار بوده است پس می توان گفت که او تلاش های بسیاری جهت رسیدن به هدف خود که بازیگری بوده است کرده و به همین دلیل است که او فردی بسیار محبوب و قابل می باشد .

ویدیوهای مرتبط:

عکس پرویز پرستویی و همسرش "تیزر فیلم "خانه کاغذی"

انتقادات تند پرویز پرستویی مسعود فراستی

پرویز پرستویی قاتل اهلی

همسر پرویز پرستویی به او افتخار می کند

پرویز پرستویی و همسرش "ایرانی ها به افتخار آقای سوپراستار ونکوور"

فیلم های پرویز پرستویی

دکلمه ای فوق العاده زیبا با صدای پرویز پرستویی

پرویز پرستویی instagram

دیالوگ ماندگار فیلم پرویز پرستویی (مارمولک)