مجموعه مختارنامه اوج هنر فریبرز عرب نیا - شبکه‌ما

فریبرز عرب نیا یکی از بازیگران به نام در سینما و تلوزیون ایران است که در تاریخ 25 ام فروردین سال 1343 و در شهر تهران...

مجموعه مختارنامه اوج هنر فریبرز عرب نیا

دسته بندی ها:
توضیحات:

فریبرز عرب نیا یکی از بازیگران به نام در سینما و تلوزیون ایران است که در تاریخ 25 ام فروردین سال 1343 و در شهر تهران به دنیا آمده است. او که در دهه ی هفتاد به خاطر بازی های درخشانی که داشت جزء سوپر استارهای سینمای ایارن بود. بعد از بازی در سریال تاریخی و دیدنی مختارنامه که حدود 5 سال از عمر حرفه ای این بازیگر را به خود اختصاص داد، توانست علاوه بر داخل کشور به شهرت بسیاری در کشور های عرب زبان نیز دست پیدا کند.

فریبرز عرب نیا

او در دوران دبیرستان رشته ریاضی و فیزیک را می خواند و در سال 1360 دیپلم خود را در این رشته اخذ می کند و بعد از اتمام خدمت سربازی در سال 1364 برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت به شهر آنکارا در ترکیه رفته و در دانشگاه خاورمیانه این شهر مشغول به تحصیل می شود. فریبرز عرب نیا این رشته را نیمه کاره رها کرده و بعد از برگشت به کشور شروع به ادامه تحصیل در رشته هنر در دانشگاه کرده و به علاوه دوره های تئاتر را در کلاس های این رشته می گذراند و به صورت حرفه ای وارد این رشته می شود.

فریبرز عرب نیا

فریبرز عرب نیا برای فراگیری هنر تئاتر زیر نظر مرحوم سمندریان آموزش می بیند و سینما را هم در یک دوره که دو سال به طول می انجامد در مجتمع آموزشی سینما فرا می گیرد.او در کنار بازیگری در حوزه طراحی گرافیک نیز فعالیت می کند و در این رشته از دانشگاه هنر مدرک کارشناسی اخذ کرده است.

فریبرز عرب نیا در زندگی شخصی خود دوبار ازدواج کرده که هر دوی این افراد از بازیگران خوب کشور محسوب می شوند. او ابتدا با خانم آتنه فقیه نصیری حدود 8 سال زندگی مشترکی را تجربه می کند و بعد با ازدواج با مرحوم عسل بدیعی 4 سال زندگی مشترکی را با او سپری می کند که از ازدواج دوم خود یک فرزند پسر به نام جانیار نیز دارد.

ویدئوهای مرتبط:

فریبرز عرب نیا

مختارنامه

عکس های عسل بدیعی و فریبرز عرب نیا

همسر فعلی فریبرز عرب نیا

همسر فریبرز عرب نیا

عکس  فریبرز عرب نیا

همسر جدید فریبرز عرب نیا

زندگینامه فریبرز عرب نیا

فیلمهای فریبرز عرب نیا

عکسهای فریبرز عرب نیا

آخرین خبرها