سریال مختارنامه و غایت هنر نمایی بازیگر آن - شبکه‌ما

مختارنامه نام سریالی تاریخی و تلوزیونی است که در بازه زمانی 1382 تا 1388 توسط کارگردان معروف سینمای ایران داود میرباقری ساخته شد.

سریال مختارنامه و غایت هنر نمایی بازیگر آن

دسته بندی ها:
توضیحات:

مختارنامه نام سریالی تاریخی و تلوزیونی است که در بازه زمانی 1382 تا 1388 توسط کارگردان معروف سینمای ایران داود میرباقری ساخته شد. در این سریال که مربوط به قیام مختار سقفی است نقش مختار را بازیگر توانمند این عرصه فریبرز عرب نیا بازی می کند.

مختارنامه

مختارنامه، به زندگی ابواسحاق معروف به مختار سقفی می پردازد که بعد از این که در واقعه ی کربلا در زندان به سر می برد و نمی تواند به کمک امام حسین ع در واقعه کربلا رسیده و ایشان را همراهی کند، به خون خواهی از ایشان قیام کرده و علاوه بر قصاص قاتلان ان حضرت، دولت اسلامی را تشکیل می دهد که در میانه راه با شهادت و از دست دادن یارانش، خود نیز شهید شده و قیام نا تمام می ماند.

در مجموعه مختارنامه نقش مختار با فراز و نشیب های بسیاری همراه است که تنها فردی که قطعا توانایی انجام آن را می توانست داشته باشد فریبرز عرب نیا بود. او که در سال های قبل و خصوصا در دهه ی هفتاد جزء پر افتخار ترین بازیگران ایران بوده است، از توانایی و تجربه های فراواین در این رشته برخوردار است.

بازی در این سریال بسیار زمان بر بود و از آن جایی که کاراکتر اصلی فیلم مختار بود در تمام مدت 5 سال فریبرز عرب نیا کار حرفه ای خود را در این سریال ادامه داد و بعد از آن کار بسیار خوب دیگری که از او دیده می شود نقش شهید چمران با بازی در فیلم چ می باشد.

فریبرز عرب نیا علاوه بر بازیگری تجربه کارگردانی را نیز دارد. مدتی پیش او در یک تئاتر ایفای نقش می کند و بعد از آن برای این که در کنار فرزند اش باشد به همراه او به خارج از ایران مسافرت می کند البته عنوان کرده است که در تابستان کار حرفه ای خود را ادامه خواهد داد ولی غیر از این زمان در کنار پسرش جانیار خواهد بود تا او با خیالی آسوده به ادامه تحصیل بپردازد.

ویدئوهای مرتبط:

فریبرز عرب نیا

مختارنامه

عکس های عسل بدیعی و فریبرز عرب نیا

همسر فعلی فریبرز عرب نیا

همسر فریبرز عرب نیا

عکس  فریبرز عرب نیا

همسر جدید فریبرز عرب نیا

زندگینامه فریبرز عرب نیا

فیلمهای فریبرز عرب نیا

عکسهای فریبرز عرب نیا

آخرین خبرها