زرشک پلو با مرغ مجلسی - شبکه‌ما

مواد لازم : برای ۴ نفر  ۱۰۰ گرم کره  ۱۰۰ گرم پیاز ۴۰۰ گرم مرغ  ۱/۳ پیمانه گلاب    ۴ پیمانه برنج    ۱ پیمانه زرشک    ۱ قاشق غذاخوری رب گوخه...

زرشک پلو با مرغ مجلسی

توضیحات:

مواد لازم : برای ۴ نفر
 ۱۰۰ گرم کره
 ۱۰۰ گرم پیاز
۴۰۰ گرم مرغ
 ۱/۳ پیمانه گلاب
   ۴ پیمانه برنج
   ۱ پیمانه زرشک
   ۱ قاشق غذاخوری رب گوخه فرنگی
   ۳ قاشق غذاخوری زعفران آب کرده غلیظ
   ۲ قاشق غذاخوری خلال پسته
   ۲ قاشق غذاخوری آب لیمو ترش
   ۱ لیترآب جوشیده
   ۱ قاشق چای‌خوری زرد چوبه
      روغن مایع به میزان لازم
      نمک به میزان لازم

طرز تهیه:

۲ قاشق غذاخوری روغن در یک ظرف بریزید و روی حرارت متوسط بگذارید و زرد چوبه را اضافه کنید. کمی تفت دهید بعد پیاز را نگینی خرد کنید و به روغن و پیاز اضافه کنید. اجازه دهید پیاز سبک شود. بعد مرغ را اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا ۱۵ دقیقه که مرغ هم تفت بخورد و هم آب آن جمع شود. بعد آب جوشیده را اضافه کنید و بگذارید مرغ ۴۵ دقیقه بپزد و ۲ پیمانه آب داشته باشد.
کره را با ۱ قاشق غذاخوری روغن مایع روی حرارت کم آب کنید و رب گوجه را اضافه کنید و تفت دهید. بعد گلاب و آبلیمو و زعفران را اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید و از روی حرارت بر دارید. بعد از اینکه مرغ ۴۵ دقیقه روی حرارت پخت، مخلوطی را که آماده کرده اید به همراه نمک اضافه کنید و مخلوط کنید و ۱۰ دقیقه دیگر به پخت با حرارت کم ادامه دهید تا مواد طعمشان را بهم بدهند.
زرشک را بعد از پاک کردن و شستن در صافی بریزید تا آب آن جمع شود. خلال های پسته را هم بشویید و در صافی بریزدتا آب آن جمع شود.

 ۲ قاشق غذاخوری روغن در یک ظرف بریزید و روی حرارت کم بگذارید و زرشک را اضافه کنید و تفت دهید (فقط ۱ دقیقه) مراقب باشید که رنگ زرشک سیاه نشود. حالا ۱ قاشق غذاخوری گلاب و ۱ قاشق غذاخوری زعفران آب کرده را اضافه کنید و ۳ دقیقه دیگر تفت دهید. بعد خلال پسته شسته شده و آبگرفته را اضافه کنید و مخلوط کنید و از روی حرارت بر دارید.
برنج را آبکش کنید و دم کنید
از برنج دم کشیده ۲ کفگیر بر دارید و به آن زعفران آب کرده و مخلوط زرشک و پسته را اضافه کنید و مخلوط کنید. حالا دیگر زرشک پلو با مرغ آماده است به دلخواه سرو کنید.