صحبت های سحر دولتشاهی در مورد آثارش - شبکه‌ما

سحر دولتشاهی متولد شانزدهم مهر ۱۳۵۸در تهران می باشد. حرفه اش بازیگری در سینما، تئاتر و تلویزیون ایران است.

صحبت های سحر دولتشاهی در مورد آثارش

دسته بندی ها:
توضیحات:

سحر دولتشاهی متولد شانزدهم مهر ۱۳۵۸در تهران می باشد. حرفه اش بازیگری در سینما، تئاتر و تلویزیون ایران است. سحر دولتشاهی  از دو رشته  مترجمی زبان فرانسه و ادبیات نمایشی  فارغ‌التحصیل شده است. او با وجود این که در یک خانواده کاملا ورزشی به دنیا آمده و پدر و مادرش هر یک در رشته های ورزشی حضور دارد و در این عرصه ها کارهای اجرایی و مدیریتی انجام می دهند، هنر و نویسندگی را به عنوان حرفه انتخاب می کند.

سحر دولتشاهی

او حرفه بازیگری را از هنر تئاتر آغاز می کند که به مرور او را در مسیر سینما و تلوزیون قرار می دهد. او سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر را با بازی در فیلم عصر یخبندان به دست می اورد. البته پیش از آن در سال ۱۳۸۸ در فیلم طلا و مس بازی کرده بود که این فیلم به کارگردانی همایون اسعدیان  بود و در آن نیز نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش دوم زن در چهاردهمین جشن خانه سینما می شود.

سحر دولتشاهی برخلاف بسیاری از بازیگران که بعد از حضور در سینما و تلوزیون تئاتر را فراموش می کنند حضور مستمر خود را در این هنر ادامه داده است و همیشه کارهای هنری را در کارنامه و برنامه ی حرفه ای اش داشته است. او در سال 1387 با همسر سابق خود رامبد جوان ازدواج می کند که البته سراغاز این آشنایی هم از هنر تئاتر شکل می گیرد. این ازدواج زیاد دوام پیدا نمی کند و آن  دو در یک سکوت کامل مطبوعاتی از یکدیگر بعد از 5 سال زندگی مشترک در سال 1393 جدا می شوند. بعد از این جدایی رامبد جوان با نگار جواهریان که او نیز بازیگر است ازدواج می کند ولی سحر دولتشاهی که در یک مصاحبه با فریدون جیرانی طلاق را بسیار سخت عنوان می کند و اعلام می کند که قبلا از تنهایی بسیار ترس داشته اما الان دیگر برایش تنهایی آن ترس سابق را ندارد و می تواند با آن کنار بیاید هنوز مجرد است.  

ویدئوهای مرتبط:

اینستاگرام سحر دولتشاهی

سحر دولتشاهی

سحر دولتشاهی در جشنواره فجر

سحر دولتشاهی در خندوانه

رامبد جوان و سحر دولتشاهی

سحر دولتشاهی و رامبد جوان

عکسهای سحر دولتشاهی

سحر دولتشاهی در کن

عکس سحر دولتشاهی

بیوگرافی سحر دولتشاهی

آخرین خبرها