ورزش کریکت : Mauka Mauka (India vs Bangladesh) - ICC Cricket World Cup 2015 ... - شبکه‌ما

ورزش کریکت : Mauka Mauka (India vs Bangladesh) - ICC Cricket World Cup 2015 ...

ورزش کریکت : Mauka Mauka (India vs Bangladesh) - ICC Cricket World Cup 2015 ...

دسته بندی ها:
توضیحات:

ورزش کریکت : Mauka Mauka (India vs Bangladesh) - ICC Cricket World Cup 2015 ...

cricket-season-isnt-over-just-yet-_282_6

کریکت (به انگلیسی: Cricket) یک ورزش تیمی بت و توپ است که در زمین چمن دایره‌ای یا بیضی شکل با شعاع میانگین ۷۵ متر میان دو تیم ۱۱ نفره بازی می‌شود. در مرکز زمین کریکت یک محوطه خاکی متراکم شده به طول ۲۲ یارد (۲۰٫۱۲ متر) وجود دارد. به این قسمت پیچ (به انگلیسی: Pitch) گفته می‌شود که در طرفین آن سه عدد چوب بنام استامپ (به انگلیسی: Stumps) وجود دارند و تمام این مجموعه با هم ویکت نامیده می‌شود. توپ کریکت دارای محیطی میان ۲۲/۴ تا ۲۲/۹ سانتیمتر و ۱۵۵/۹ تا ۱۶۳ گرم وزن دارد (برای آقایان). سطح آن از چرم و مرکز آن از چوب پنبه پیچیده شده در نخ پرشده‌است. چوبی که با آن به توپ ضربه می‌زنند بت (به انگلیسی: Bat) نام دارد. بیشترین طول آن ۹۶/۵ سانتیمتر و عرض آن در پهن‌ترین بخش ۱۰/۸ سانتیمتر بوده و تغییرات وزن آن از ۱ تا ۱/۴ کیلو می‌باشد.

کریکت در بیش از صد کشور بازی می‌شود و محبوب‌ترین بازی در هند، بنگلادش، نپال، افغانستان، پاکستان، امارات متحده عربی، سری لانکا و استرالیا است.[۱] این بازی در انگلستان، ولز، کنیا، زیمبابوه، نپال، نیوزیلند، آفریقای جنوبی و جزایر انگلیسی زبان دریای کارائیب که با عنوان هند غربی در مسابقات بین‌المللی حاضر می‌شوند، یکی از پرطرفدارترین ورزش هاست. یازده نوع اوت در کریکت وجود دارد.

Icc cricket world cup trophy.jpg

جام جهانی کریکت (انگلیسی: Cricket World Cup) مسابقات جهانی ورزش کریکت است که توسط انجمن بین‌المللی کریکت برگزار می‌شود.

این مسابقات از سال ۱۹۷۵ تاکنون هر چهار سال یک‌بار انجام می‌شود و تیم ملی کریکت استرالیا با ۵ قهرمانی پرافتخارترین تیم این مسابقات محسوب می‌شود.

news_7898.jpg

تاریخچه کریکت
این ورزش از یک ورزش باستانی به نام استولبال مشتق شده است، و در قرن هفدهم، اشراف انگلیسی شروع به اتخاذ کریکت بیشتر به عنوان یک ورزش واقعی است و او در حال تغییر جهش تا آن امروز است.

کریکت یک بازی المپیک بود، اما به پایان رسید تا برنامه را ترک کرد، زیرا تمام قوانین را به خوبی تعریف نکرده و تعداد تمرینکنندگان در جهان به اندازه کافی بزرگ نبود. آنها در حال حاضر تلاش می کنند تا دوباره آن را شامل می شوند، عمدتا به عنوان نمایش ورزشی (بدون مدال)، اما هنوز مشخص نیست که آنها آن را دریافت کنند.

توپ کریکت

بازی کریکت
بازی کریکت کمی پیچیده و بسیار متفاوت از هر ورزش دیگر، دارای قوانین بسیار خاص و سبک بازی خود را بیش از حد است، اگر چه برخی ادعا است که شبیه به بیس بال (شاید تنها در برخی از جنبه).

زمین کریکت
هر تیم از بازیکنان 11 تشکیل شده است و میدان دارای ابعاد مشخص نیست و فقط به عنوان یک الزام است که آن را وسیع داشته باشد.

این معمولا شکل بیضی شکل دارد و از مناطق 3 تشکیل شده است:

مستطیل - این دو منطقه از آن است. یک منطقه مرکزی و دو انتهای (که دارای "H") هستند.
در ناحیه مرکزی مستطیل، مهاجمان 2 Batting هستند که دارای یک خفاش کریکت هستند.

در انتهای پایین لانچر است و در انتهای بالا گیرنده برای گرفتن توپ است.

فضای داخلی و فضا - در اینجا 11 دفاع از تیم است که برای دفاع توزیع شده است.

بلوک کریکت

هدف از بازی و موقعیت
جلو هر ضربه زن در مقابل "witchet" خود قرار داده و در حالی که یکی در انتظار توپ توسط دیگر به جلو پرتاب به شما ارسال منتظر است را اجرا کنند.

پس از پرتاب توپ، مهاجم سعی خواهد کرد تا توپ را تا آنجا که ممکن است ضربه بزند و شرایط زیر ممکن است رخ دهد:

اگر توپ از طریق میدان هوا را ترک کند، علامت 6 را علامت بزنید
اگر توپ توپ را ترک می کند، اما در حال حاضر روی زمین ضربه زده است، علامت 4 را نشان می دهد
اگر توپ برداشته شود و هنوز هم در داخل زمینه باقی می ماند، پیشاهنگان می توانند در همان تغییر موقعیت ها تعداد بیشتری از بار ها را نشان دهند. هنگامی که هر مدافع موفق به گرفتن توپ و ارسال آن به گیرنده، به محض دریافت توپ، آنها نمی توانند دیگر تغییر کند. هر تبادل ارزش نقطه 1 است.
توزیع دفاع بازیکنان 2 در نزدیکی مستطیل (پرتاب و گیرنده)، 4 در فضای داخلی و 5 در فضای بیرونی است