تیزر بچه رییس the boss baby 2017 - شبکه‌ما

بچه رییس - THE BOSS BABY ۲۰۱۷  سازندگان: تام مک گرث (دریم ورکس) خلاصه داستان: بچه رئیس یک پویانمایی رایانه‌ای-سه‌بعدی آمریکایی به کارگردانی تام مک‌گراث و نویسندگی مایکل مک‌کولرز...

تیزر بچه رییس the boss baby 2017

توضیحات:

بچه رییس - the boss baby ۲۰۱۷ 

سازندگان: تام مک گرث (دریم ورکس)

خلاصه داستان: بچه رئیس یک پویانمایی رایانه‌ای-سه‌بعدی آمریکایی به کارگردانی تام مک‌گراث و نویسندگی مایکل مک‌کولرز است که در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۱۷ اکران شد. داستان انیمیشن بر اساس کتابی به همین نام نوشته مارلا فارزی است

ریویو فیلم

✍️ مهران زارعیان

"تاتی تاتی برای ساخت یک انیمیشن خوب"

ساختن انیمیشن برای کمپانی هایی چون والت دیزنی،برادران وارنر، قرن ۲۱ و... بسیار به صرفه است، چرا که با بودجه کمتری از یک فیلم سینمایی، فروس کلانی به جیب می زند. در این میان، استودیوهای کوچک تری مثل دریم ورکس نیز بارها توانایی خود را در ساخت انیمیشن های مفرح و گاه بسیار قدرتمند ثابت کرده اند.

بچه رییس به مانند "ماداگاسکار" از جمله کارهای تام مک گرث در استودیو دریم ورکس است. انیمیشنی سرگرم کننده و دارای محتوای سودمند که (در حد اسم و رسم) موفقیت بالایی را تجربه کرد که نامزدی جوایز اسکار مهم ترینشان بود.

چیزی که درباره این آثار صدق می کند، الگوی روایی ساده و پرتکرار آنهاست که دیگر به امضای انیمیشن های آمریکایی و حتی دیگر کشورها بدل شده اند، یک الگوی سه پرده ای کلاسیک، با پایان خوش، قرار دادن شخصیت ها در دل داستانی خطیر، با موانع و کاتالیزورهای تند و تیز به همراه شوخی ها و طنزهای کلامی و موقعیت.

از "منِ نفرت انگیز" تا "موش سرآشپز" و "داستان اسباب بازی ها" یا هر انیمیشن دیگری که در یاد داریم همین الگو را دستمایه کار خود قرار دادند، به گونه ای که این الگو کم کم به عنوان شاخصه انیمیشن ها شناخته می شود. اینگونه هم کودکان بسیار جذب انیمیشن محبوبشان می شوند و با ارجاعاتی به زندگی روزمره و یا ایجاد حس نوستالژی بزرگترها نیز سرگرم دیدن انیمیشن ها می شوند.

ادامه نقد در سایت نقدزی بخوانید: naghdzee.ir