تکنسین اتاق عمل : آشنایی با انوع نخ و سوزن بخیه و سوچور های جراحی ( مدت ویدئو : 6 دقیقه پارت دوم ) - شبکه‌ما

با سلام خدمت همراهان گرامی کانال سلامت و تندرستی دانشجویان و تکنسین های محترم اتاق عمل شما که تا به حال دنبال یکی از کامل ترین آموزش...

تکنسین اتاق عمل : آشنایی با انوع نخ و سوزن بخیه و سوچور های جراحی ( مدت ویدئو : 6 دقیقه پارت دوم )

توضیحات:

با سلام خدمت همراهان گرامی کانال سلامت و تندرستی

دانشجویان و تکنسین های محترم اتاق عمل

شما که تا به حال دنبال یکی از کامل ترین آموزش های  مربوط به  رشته کارشناسی اتاق عمل یا همان تکنسین اتاق عمل در اینترنت بوده اید ما در اینجا یکی از معتبرترین و کامل ترین آموزش های ویدئویی در فیلد کاریتان را برای شما آماده کرده ایم...

زمان لازم برای مطالعه این مطلب: 3 دقیقه

آموزش اصطلاحات روی بسته بندی نخ های بخیه

شاید شما هم از جمله دوستانی هستید که علاقه دارید در مورد علایم اختصاری و شماره های درج شده روی بسته های نخ های بخیه آگاهی کسب کنید.
طبیعتا هر یک از عزیزانی که با نخ های بخیه سروکار دارند و یا حداقل یکبار بسته بندی های نخ های بخیه را دیده باشند با علایم و اختصاراتی در روی بسته های نخ های بخیه مشاهده کرده ایم که در ادامه به توضیح هریک از این اختصارات می پردازیم.
با ما همراه باشید.

بسته بندی نخ بخیه

 material name

این قسمت نام اصلی نخ نوشته می شود به عنوان مثال نخ کرومیک

 

EAN CODE

این قسمت بارکد مخصوص محصول و مشخصه بین المللی آن محصول به حساب می آید.

Cauge codex

این کد هم دارای دو نوع امریکایی و اروپایی می باشد که با این کد میزان ضخامت نخ با علائم نوع آمریکایی usp و اروپایی EU مشخص شده که در بالا در شکل مشخص می باشد.
به عنوان مثال در تصویر فوق بر اساس استاندارد امریکا نخ 2صفر و استاندارد اروپا 2 ثبت شده و خوانده می شود.

 

method of strillisation

این علامت نوع روش استریل نخ را نشان می دهد که بر اساس شرکت های سازنده می تواند متفاوت باشد.
در شکل فوق با علامت EU به معنی استریل با گاز اتیلن اکساید مشخص شده است که در مقلات دیگر با انواع روش های استریل آشنا خواهید شد.

 

Type of needle

این علامت نوع نیدل بکار رفته در نخ را نشان می دهد که نوع راند و کات آن بیشترین مصرف را دارد و انواع کم مصرف سوزن ها را نیز می توانید در صفحه اینستاگرام ما مشاهده کنید. در شکل فوق نیز نوع سوزن را راند مشخص کرده است.

 

Quantity

این علامت نشان دهنده تعداد نخ های موجود در باکسهای بسته بندی آن را مشخص میکند و در شکل عدد 24 یعنی در هر بسته بندی آن 24 عدد بسته از این نخ وجود دارد.

 

product number

این کد هم مختص هر نخ می باشد و این کد نشانگر نوع محصول شرکت سازنده می باشد که اطلاعات ریز محصول در دیتاهای شرکت موجود می باشد که قابل پیگیری می باشد.

 

CE Mark

این علامت نوع استاندارد محصول را نشان می دهد و تقریبا مشابه علامت استاندارد ایران می باشد که در محصول بالا CE اروپا را دارد.(استاندارد موجود در اروپا و برای امریکا FDA مورد استفاده قرار می گیرد)

 

Producker name

این قسمت مشخصات شرکت سازنده نخ را با مشخصات کامل نشان می دهد.

 

Data matrix code

این علامت ماتریکس کد محصول را نشان می دهد و در صورتیکه این بارکد را با اسکنر بارکد اسکن نمایید می توانید از طریق سرچ اینترنت به سازنده محصول و یکسری از اطلاعات دیگر محصول دسترسی پیدا کنید.

 

storage condition

این علامت شرایط نگهداری محصول از نظر دمای محیط و رطوبت هوا و یکسری اطلاعات مشابه را نشان می دهد.
یا شرایط یکبار مصرف بودن آنرا با علامت 2 در دایره خط خورده نشان می دهند و یا مثلث هشدار یعنی به نکات ایمنی آن دقت شود اشاره دارد.

 

Expairy date

این آیتم تاریخ انقضای محصول را نشان می دهد.

 

batch number

این مورد کد بین المللی محصول را نشان می دهد و مربوط به علایم تجاری محصول میباشد.

 

number and lenght of threds

این کد نیز میزان بلندی سوزن و تعداد سوزن متصل به نخ را نشان می دهد که برای این محصول یک سوزن سایز 70 را نشان می دهد و در صورتی که دارای 2 سوزن می بود به این صورت نوشته می شد (70*2)

امیدوارم این مطلب هم مثل مطالب دیگر سایت تونسته باشه به علم شما افزوده باشه و نکته ای که باید در ادامه اشاره کنم اینکه این مطلب بر اساس یک بسته بندی استاندارد جهانی علایم درش درج شده و شاید در بعضی از شرکتهای داخلی بعضی علایم را نبینید یا علایم دیگری را مشاهده کنید که کلیت آن همین مواردی هست که اشاره کردم.
در صورتیکه علامتی برای شما نا مشخص بود در قسمت نظرات اعلام کنید تا در اسرع وقت جهت اطلاع خودتون و دیگر دوستان توضیح داده بشه.

شما را دعوت به تماشای سایر ویدئوهای این مجموعه در همین شبکه می کنیم ...

برچسب ها:

  • سلامت و تندرستی
    سلامت و تندرستی |

    آشنایی با انوع نخ و سوزن بخیه و سوچور های جراحی واقعا فوق العاده کامله...