اینقدر به گذشته ات فکر نکن! هدف خودت را در زندگی مشخص کن! - فرافکر - شبکه‌ما

خیلی وقت ها بخاطر ترس از نرسیدن به آرزوهایمان اصلا آرزویی نمیکنیم! هدف اصلی شما در زندگی چیست؟ چرا این قدر به گذشته فکر می کنی؟ تا حالا...

اینقدر به گذشته ات فکر نکن! هدف خودت را در زندگی مشخص کن! - فرافکر

توضیحات:

خیلی وقت ها بخاطر ترس از نرسیدن به آرزوهایمان اصلا آرزویی نمیکنیم!

هدف اصلی شما در زندگی چیست؟
چرا این قدر به گذشته فکر می کنی؟
تا حالا فکر کردی چرا بخاطر ترس از نرسیدن به آرزوهایت اصلا آرزویی نمیکنی!

شاید این حرف کلیشه ای باشد اما هر یک از ما یکبار بیشتر زندگی نمی کنیم!
یک ثانیه به این فکر کنید که لحظات آخر عمرتان است؛ در کدام صورت نسبت به خود حس بهتری دارید؟

  • در یک مورد خاص تمام تلاش خود را کرده اید اما شکست خورده اید!
  • از ترس اینکه مبادا شکست نخورید دست به هیچ اقدامی نزده اید!

در حالت اول نهایتا شکست را تجربه کرده اید و مدتی آزرده خاطر بوده اید اما در حالت دوم تمام عمر را با این ابهام و حالت دردآور زندگی کرده اید که “شاید اگر اقدام می کردم موفق می شدم و لااقل جلوی خودم سربلند میشدم!”
مسلما بار روانی منفی این ابهام از شکست خوردن خیلی بیشتر است!

خبر خوب…

الان که این ویدیو رو مشاهده می کنید به احتمال خیلی زیاد لحظات آخر عمرتان نیست! بنابرین کلی فرصت دارید تا با تمام قوا به سمت هدف گام بردارید و به خود قول بدهید تا رسیدن به هدف از پا ننشینید!

نکته مهمی که وجود دارد عمل گرایی و اقدام کردن هرچند کوچک است! همین الان هدف خود را در نظر بگیرید و برای رسیدن به آن یک قدم هرچند کوچک (مثل نوشتن یک یادداشت در گوشی موبایلتان، یک تماس، مطالعه یک مطلب کوچک در اینترنت و….) انجام دهید! تاکید می کنم انجام دهید!

هرچقدر با سرعت هدف حرکت کنید با سرعت بیشتری از موارد ناراحت کننده گذشته فاصله میگیرید؛ عاقلانه ترین کار این است که بجای حسرت خوردن درباره اتفاقات گذشته، با خود بگوییم: “الان و توی این شرایط چه کاری می تونم انجام بدم تا یک درصد به آینده مطلوبم نزدیک تر بشم؟”

 

در این ویدیوی فوق العاده TD.Jakes مثل همیشه با انرژی فوق العاده به شما انگیزه دویدن به سمت هدف را میدهد! تماشای این ویدیو را از دست ندهید!

http://farafekr.com/dont-think-about-the-past/