توقف تولید فولکس واگن قورباغه ای - شبکه‌ما

خبر ناامید کننده در مورد « VW Beetle» پس از هفتاد سال فولکس واگن تولید « VW Beetle» را متوقف کرد.

توقف تولید فولکس واگن قورباغه ای

توضیحات:

خبر ناامید کننده در مورد « VW Beetle»

پس از هفتاد سال فولکس واگن تولید « VW Beetle» را متوقف کرد.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، « VW Beetle» که در ایران به  فولکس واگن قورباغه ای مشهور است از سال 1938 بدون توقف تولید و به کاربران عرضه شده است. شرکت در سال های قبل اعلام کرده بود که می خواهد « به  فولکس واگن قورباغه ای » را بروز و تولید آنرا ادامه بدهد.

آیا تولید VW Beetle متوقف خواهد شد؟

فولکس واگن درباره VW Beetle ، که سابقه آن به سال 1938 باز می گردد و طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد، بیانه ای منتشر کرد. این ماشین برای اولین بار در سال 1938 با نام Kdf-Wagen پا به عرصه وجود گذاشت و طراحی آنرا همگان دوست داشتند.

در تابستان سال 2019 ، شایعاتی در زمینه توقف تولید این مدل نمادین منتشر شده بود ولی امروز شرکت رسما اعلام کرد که تولید از امروز متوقف شده است. فولکس واگن با انتشار ویدئویی با نام  The Last Mile | Beetle رسما با قورباغه خداحافظی کرد.

فروش کل این وسیله نقلیه به 21.5 میلیون دستگاه رسیده است. نسل اول تقریباً 19 میلیون دستگاه فروخته است. مدل تحسین شده نسل دوم در سال 1998-2010 بود که با 1.2 میلیون بار فروش دوباره ، توانست تقدیر کاربران را بدست بیاورد. با این حال ، نسل سوم Beetle تولید شده پس از سال 2011 متاسفانه با فروش 500 هزار دستگاه نتوانست به رقم مورد نظر برسد.

شرکت اعلام کرد که با نهایت تاسف بعد از 70 سال با این مدل به یادماندنی که در حافظه مردم جای گرفته است وداع می کند و هدف بعدی تولید اتومبیل های الکتریکی خواهد بود. به غیر از اتومبیل های الکتریکی، تولید موتور های اسپرت نیز متوقف خواهد شد.

به همین ترتیب ، فولکس واگن تولید مدل Golf GTI TCR را متوقف کرده است و همچنان به کار خود ادامه می دهد تا با تکنولوژی امروز همگام شود.