دست رباتیک که عرق می کند - شبکه‌ما

درست مثل انسان: انگشتان روباتیک که می توانند عرق کنند! محققان آزمایشگاه وابسته به فیسبوک رباتی توسعه داده اند همانند انسان می تواند عرق کند.

دست رباتیک که عرق می کند

دسته بندی ها:
توضیحات:

درست مثل انسان: انگشتان روباتیک که می توانند عرق کنند!

محققان آزمایشگاه وابسته به فیسبوک رباتی توسعه داده اند همانند انسان می تواند عرق کند.

انگشتان دست رباتیک که به تازگی توسعه یافته با ویژگی های انسانی بسیار جالب، توجه ها را به خود جلب کرده است. این روبات که می تواند برای متعادل نگه داشتن گرمای اضافی عرق بکند ، نوید بخش آینده روشنی برای معلولین است. در حال حاضر فناوری بخش بزرگی از زندگی ماست و فناوری رباتیک بسیار سریع در حال پیشرفت است و زندگی انسان را نیز تسهیل می کند.

با پشتیبانی هوش مصنوعی روبات شروع به انجام برخی از کارهای انسان ها کرده اند. علاوه بر این ربات انگشت نمایی که به تازگی توسعه یافته هنگامی که در معرض دمای بالا قرار میگیرد همانند انسان برای متعادل کردن درجه حرارت می تواند عرق کند.

اگر چه عجیب به نظر می رسد و این ربات انگشت نما که توسط Reality Labs وابسته به فیسبوک توسعه یافته است در روزهای آینده می تواند در مشاغل با درجه حرارت بالا یا مناطق مشابه استفاده شود.

عکس

انگشتان روباتیک که می توانند عرق کنند ، به آینده اشاره می کنند

این انگشتان رباتیک نرم و بسیار سودمند نه تنها در برابر آسیب های وارد شده مقاوم هستند، گرفتن و نگه داشتن اشیا لغزنده و بسیار داغ را آسانتر می کند. دانشمندان این ربات را به گونه ای توسعه داده اند برای درک بهتر اشیا و نگه داشتن آنها، تغییر شکل بدهد.

این انگشتان توسعه یافته با حسگرهای قرار داده شده در منافذ آن وقتی که به 30 درجه و بالاتر می رسند ، مانند انسان عرق می کنند و سعی می کنند دما را کاهش دهند. در دماهای بالاتر ، رزین ، ماده نرمی که ربات با آن توسعه یافته ، انبساط یافته و باعث شدیدتر شدن تعرق می شود.

قبلا نیز رباتی به نام brobot با ویژگی عرق کردن ساخته شده بود اما brobot به دلیل فلزی بون سنگین و دست و پاگیر بود. انگشت های روباتیک ، اولین نمونه نرم در رده خود هستند که ، نشان دهنده این است که دانشمندان تا چه اندازه می توانند در آینده پیشرفت کنند.