استاد رائفی پور - تحلیل فیلم جن گیر هالیوود - شبکه‌ما

در ویدئوی حاضر که ویدئویی است از بخشی از یکی از سخنرانی های استاد علی اکبر رائفی پور، استاد رائفی پور به بررسی و تحلیل...

استاد رائفی پور - تحلیل فیلم جن گیر هالیوود

دسته بندی ها:
توضیحات:

در ویدئوی حاضر که ویدئویی است از بخشی از یکی از سخنرانی های استاد علی اکبر رائفی پور، استاد رائفی پور به بررسی و تحلیل فیلم سینمایی جن گیر هالیوود می پردازد که تماشای آن خالی از لطف نیست.

جن گیر که فیلمی است که بسیار برای آن تبلیغ شد و گفته می شد انسان های زیادی با دیدن آن، شکه شدند و...، شروع این فیلم با اذان است! زمان شروع فیلم به وضوح صدای اذان شنیده می شود. فیلم در سکانس ابتدایی در حال نشان دادن شهر نینوا در عراق است. یک کشیش غربی که اتفاقا پدر روحانی هم است، به آنجا می آید و مجسمه ی شیطانی را پیدا می کند. روح شیطان از آن مجسمه بیرون آمده و آزاد می شود و به یکی از شهر های امریکا حمله کرده و دختری را تسخیر می کند.

چند ماه پس از انتشار این فیلم، امریکا به عراق حمله کرد. شما چه چیزی از این داستان استخراج می کنید؟

شیطان از عراق بیرون می آید، به امریکا حمله کرده و دختری را در یکی از شهر های امریکا تسخیر می کند و... . فیلم رسما عراق را مظهر کشور شیاطین نشان می دهد و جالب آنکه روی شهر نینوا هم دست می گذارد که خود بسیار بار معنایی دارد.

جالب اینکه سازنده ی این فیلم آقای Roland Emmerich تقریبا تمام فیلم هایش بر اساس اهداف صهیونیسم است. به طوریکه هر فیلمی که می سازد، 5 سال بعد اتفاق می افتد. از جمله کار های اخیر این کارگردان، White House Down است که در این فیلم کاخ سفید از دست می رود... .