سقوط هواپیما در فرانسه با 150 نفر کشته - شبکه‌ما

سقوط یک فروند هواپیمای ایرباس 320 در فرانسه یک فروند هواپیمای ایرباس 320 که از اسپانیا به مقصد آلمان در حرکت بود، روز سه‌شنبه 23 مارس...

سقوط هواپیما در فرانسه با 150 نفر کشته

دسته بندی ها:
توضیحات:

سقوط یک فروند هواپیمای ایرباس 320 در فرانسه

یک فروند هواپیمای ایرباس 320 که از اسپانیا به مقصد آلمان در حرکت بود، روز سه‌شنبه 23 مارس 2015 (4 فروردین 94) در جنوب فرانسه دچار سانحه شده است.

این هواپیما در مسیر بارسلون از اسپانیا به سمت دوسلدورف آلمان درحرکت بود که به هنگام رسیدن به کوههای آلپ در نزدیکی شهر دیگنه لس بینز (Digne-les-Bains) سقوط کرد. براساس این گزارش پیلوت یک ساعت پیش درپیامی (SOS) درخواست کمک کرده بود.
تعداد سرنشینان این هواپیما 148 نفر شامل 142 مسافر، دو پیلوت و چهار خدمه عنوان شده است. وزیر ترانسپورت فرانسه گفت که هیچیک از 148 سرنشین هواپیمای ایرباس ای 320 (A320) آلمانی که در جنوب فرانسه سقوط کرده است، زنده نمانده اند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس به نقل از مقام های هوانوردی غیرنظامی فرانسه، این هواپیما متعلق به شرکت جرمن وینگز از شرکت لوفت هانزا با 142 مسافر و 6 خدمه شامل 2 پیلوت و 4 مهماندار در مسیر بارسلون اسپانیا به دوسلدورف آلمان، در کوه های آلپ فرانسه سقوط کرد.
ظرفیت این نوع هواپیما 150 تا 180 نفر است.فرانسوا اولاند رییس جمهوری فرانسه در پی اعلام خبر سقوط این هواپیما، دریک نطق تلویزیونی با بازماندگان این سانحه هوایی و آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و پادشاه اسپانیا ابراز همدردی کرد.اولاند گفت که برنار کازنو وزیر کشور فرانسه به محل این حادثه اعزام شده است.
رییس جمهوری فرانسه همچنین این حادثه را رخداد غم انگیز و ناگواری در خاک این کشور دانست.هنوز علت بروز این حادثه اعلام نشده است.