علیرضا24 - انتقاد و انتقاد پذیری - طنز - شبکه‌ما

"انتقاد و انتقاد پذیری" عنوان یکی دیگر از ویدئو های ساخته شده توسط علیرضا24 است که دارای محتوای طنز گونه و خنده دار بوده که...

علیرضا24 - انتقاد و انتقاد پذیری - طنز

دسته بندی ها:
توضیحات:

"انتقاد و انتقاد پذیری" عنوان یکی دیگر از ویدئو های ساخته شده توسط علیرضا24 است که دارای محتوای طنز گونه و خنده دار بوده که جذابیت آنرا بیشتر کرده است. در این ویدئو به بیان و بررسی مقوله ی انتقاد و انتقاد پذیری پرداخته می شود.

لازمه ی پیشرفت یک جامعه انتقاد است. عملی شدن انتقاد ها هم بدون برخورد های انتقاد پذیرانه ممکن نیست. پس نتیجه می گیریم که دانستن روش صحیح انتقاد و انتقاد پذیری، کاری بسیار مهم و حیاطی است.

ما دو نوع انتقاد داریم: انتقاد و انتقادِ سازنده! مورد اول اصولا به هیچ دردی نمی خورد ولی مورد دوم بسیار کارایی دارد.

اصولا انتقاد باید سازنده باشد. به طور مثال اگر بخواهید به سازنده ی همین ویدئو، انتقاد کنید؛ اگر بگویید تدوین کار مشکل داشت یا صدابرداری سر صحنه ضعیف بود یا...، فقط انتقاد کردید، نه انتقاد سازنده! یعنی این نوع انتقاد به دردی نمی خورد. اما اگر بگویید پسره ی احمق هیچ چیزی از طنز نمی فهمد، یا مثلا جلوی دوربین نشسته و ادای جواد رضویان یا جاستین بیبر را در می آورد، یا یخ کنی...، بخواب تو خیار شور... و...، همه انتقاد سازنده هستند... . یعنی باعث پیشرفت کار شده و به سازنده کمک می کند تا بداند در ویدئوی بعدی دقیقا باید چکار کند.

یک روش انتقاد دیگر هم این است که بگویید "قدیم بهتر بود"؛ اینکه هر چیزی که به شما نشان دادند بگویید خوب است، اما قدیم بهتر بود. اصلا همه چیز قبلا بهتر بود؛ تلویزیون نبود، تلفن و اینترنت نبود، همه راحت بودند، ماشین ژیان بود، آب لوله کشی وجود نداشت، یخ حوض می شکستیم...، حمام عمومی وجود داشت، همه با هم می رفتیم وارد آب می شدیم، آب پر از چرک بود... . اصولا همه چیز قدیم بهتر بود... .

تماشای این ویدئوی زیبا و دیدنی را به همه ی دوستان توصیه می کنم.