ناگفته های متکی از برکناری سنگال - شبکه‌ما

در تاریخ 36 ساله جمهوری اسلامی ایران هر قدر که جستجو کنیم ، دولت محمود احمدی نژاد را می توان شاخص ترین دولتی دانست که...

ناگفته های متکی از برکناری سنگال

دسته بندی ها:
توضیحات:

در تاریخ 36 ساله جمهوری اسلامی ایران هر قدر که جستجو کنیم ، دولت محمود احمدی نژاد را می توان شاخص ترین دولتی دانست که تاکنون روی کار آمده است. دولتی که رکورد هایی از خود به جای گذاشت که تا سال ها آمار آن جا به جا نخواهد شد. انتصاب وزیر با مدرک دیپلم ، عدم حضور وزیر در جلسه استیضاح ، دلار 4000تومانی ، خانه نشینی 11 روزه ، فساد مالی ، راه اندازی دانشگاه غیر قانونی ، افشاگری در صحن علنی مجلس ، تاخیر ارائه بودجه ، ادغام نسنجیده وزارت خانه ها و عزل مکرر وزرا که در این مورد می توان به عزل منوچهر متکی در سفر کاری سال 89 اشاره کرد. عزلی که تا علاوه بر رسانه های داخلی ، توجه بسیاری از رسانه های خارجی را متوجه خود ساخت و آن را توهین آمیز ترین برخورد در دیپلماسی ایرانی تلقی کردند.

پس از انتشار این خبر گمانه زنی های بسیاری نظیر سفر با هواپیمای شخصی یا سفر بدون هماهنگی با رئیس جمهور می شد اما دکتر متکی در همان زمان اعلام کرد که تا پایان کار دولت سخنی در این باره نخواهد گفت. پس از بایگانی شدن دفتر خدمات دولت 9 و 10 و با فراهم شدن فضایی باز سیاسی در کشور ، دکتر متکی بلاخره سکوت خود را شکست و از وقایع این عزل پرده برداری کرد.