پاسخ جنجالی روحانی درباره فتنه گران - شبکه‌ما

این که هر کشوری ممکن است درگیر جریانات مخالف و معترض سیاسی و اقتصادی شود امر عادی و طبیعی است اما برخورد دولت ها با...

پاسخ جنجالی روحانی درباره فتنه گران

دسته بندی ها:
توضیحات:

این که هر کشوری ممکن است درگیر جریانات مخالف و معترض سیاسی و اقتصادی شود امر عادی و طبیعی است اما برخورد دولت ها با این جریانات تعیین کننده ادامه راه است.در ایران پیش از انقلاب رویه برخورد با معترضان به روش سرکوب و حذف عوامل معترض بود اما با پیروزی انقلاب رویه جدیدی در تعامل کشور با معترضین شکل گرفت و اجازه فعالیت های صنفی و سازمانی داده شد و صراحتا در قانون اساسی ذکر شد که تفتیش عقاید ممنوع است.

اما در کشور طی سال های اخیر طبق سخنان برخی افراد سرشناس ، رویه طبقه بندی فکری جامعه شکل گرفته است و به اصطلاح هر یک را منقوش به یک برچسب عنادی می کنند. حوادث پس از انتخابات 88 که از آن به نام فتنه یاد می کنند مسئله ای است که مدت هاست حاشیه ساز شده است و منجر به اختلافات عدیده ای حتی در میان نهاد مقننه و مجریه شده است که یکی از تبعات آن استیضاح وزیر علوم ، دکتر فرجی دانا بود.

دکتر روحانی در پاسخ به سوال روزنامه کیهان در حاشیه نشست خبری هفته دولت در این باره اعلام کردند افرادی که از سوی دادگاه محکوم و از حقوق اجتماعی خود منع شده اند را می توان به این عنوان معرفی کرد و نمی توان صرفا به دلیل حضور فردی در عکس به او اتهام وارد کرد.